Αρχική σελίδα -> Γενικά θέματα -> Μεθοδος για νερωμενη βενζινη ; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 83, 84, 85
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 01, 2017 6:31 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
vwkr

Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΥΛΑΚΤΟΣ έγραψε:
Δεν εχω δοκιμασει ασετον σε διχρονο μοτερ ουτε σε πετρελαιοκινητο.

Επανερχομαι σε αυτο το τοσο ενδοιαφερον θεμα που επρεπε να ενδοιαφερει παρα πολλους !
Δυστυχως ασχολουμαι τωρα μονο με πετρελεοκινητηρες και διχρονα ! οτι δεν ασχοληστε εσεις δηλαδη φιλε Δημητρη Rolling Eyes οπως και να εχει ευχαριστουμε για τις πολυ καλες πληροφοριες Smile

Ασετον δεν ξερω δεν δοκιμασα σε ποετρελεο αλλα η βενζινη και το δυαλιτικο νιτρο το μονο που κανει ειναι να αυξανει την ροη του πτρελεου , το κανει ποιο λεπτο χωρις εμφανει βελτιωση στην αποδοση , συμφωνα με τα δικα μου πειραματα !Αντιθετα το whitε spirit εχει πολυ καλα αποτελεσματα στην αποδοση του καυσιμου με πολυ μικρη ποσοτητα για αναμειξη και δεν φαινεται να επηρεαζεται η καταναλωση...

οποιαδηποτε γνωμη η υποδειξη δεκτη αν γινει φιλικα γιατι παντα υπαρχουν και οι πονηρουληδες που αποπροσανατολιζουν την συζητηση Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2017 10:45 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΥΛΑΚΤΟΣ

Τόπος: BΟΡΕΙΑ EYBOIA

Δεν εχω δοκιμασει σε διχρονο ή πετρελαιοκινητηρα γιατι απλα δεν εχω προσβαση σε κατι τετοιο,εαν ειχα θα δοκιμαζα.

Μακαρι καποιος ταξιτζης με πετρελαιοκινητο ταξι για παραδειγμα να εβαζε ασετον & να μας εγραφε τις παρατηρησεις του.

Εγω τοσα χρονια & συνεχιζω κανονικα,το αμαξι κανενα προβλημα !

Εχω διαβασει πολλα αρνητικα σχολια απο εξυπνακηδες "καλα και δεν βαζω 100σταρα να πηγαινει καλυτερα" η' "ασε ρε ξερω εγω απο αυξητικα" η'"και αμα δουλευε δεν θα το εβαζαν οι εταιριες στο καυσιμο τους" κλπ αλλα δεν πειραζει αστους.

Δεν τους εχεις ακουσει να λενε πως το κρυο σκοτωνει τα κουνουπια,η κοκα κολα κανει οταν εχεις διαρροια,το αμαξι ειναι πληρως στρωμενο οπως βγαινει απο το εργοστασιο κλπ... Wink

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 15, 2017 10:53 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
vwkr

Τόπος: Θεσσαλονικη

Δεν ειμαστε χημικοι επιστημονες ...δοκιμες κανουμε με τις γνωσεις που εχουμε !

θα δοκιμασω ασετον σε διχρονο και θα πω εντυπωσεις,τωρα δεν εχω κιολας εχω μονο νιτρο δυαλιτικο θα το δοκιμασω και αυτο..

για πετρελεοκινητηρα δεν νομιζω το ασετον να κανει δουλεια αλλα δεν ειμαι σιγουρος Rolling Eyes

Αληθεια αναρωτηθηκες ποτε αυτοι οι ειδικοι γιατι δεν μιλανε καθολου ???
τοσοι επιστημονες αποφοιτουν καθε χρονο απο τα Ελληνικα πανεπηστιμια ,ουτε ενας απο αυτους δεν εκφερει μια γνωμη ! δεν θα εχουν αυτοκινητο μαλον και δεν τους ενδοιαφερουν τα καυσιμα για την καταναλωση ουτε και για τις ατελειωτες βλαβες που προκαλουν στον κινητηρα Very Happy Very Happy Very Happy

η το ποιο πιθανον να ειναι 100% σιγουροι για την ποιοτητα των Ελληνικων καυσιμων οποτε σου λεει τι να ασχοληθουμε τωρα....

Και μολις βγαινουν απο τα συνορα η βλεπουν κανενα ανοιγμενο κιντητα εισαγωγης αναρωτιουνται τι καυσιμα εχουν στην ευρωπη !!!
Laughing Laughing Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 05, 2017 10:38 am Απάντηση με Συμπερίληψη
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΥΛΑΚΤΟΣ

Τόπος: BΟΡΕΙΑ EYBOIA

Σναδελφοι εχω νεα απο 3 δοκιμες καταναλωσης με Ασετον,οι συνθηκες βεβαια δεν ηταν καθε αλλο παρα ιδανικες ομως στα δυσκολα φαινεται η αξια του.

Να σημειωσω πως αλλαξα σωληνωσεις και τελικο καζανακι & εβαλα 45mm γιατι ο προηγουμενος εξατμισας μου ειχε βαλει παραπανω & "κρεμαγε" ιδιως στις στροφες κατα την εξοδο.

1) Πρωι προς μεσημερι,φορτωμενος λιγα μπαγκαζια & 2 ατομα,λιγη κινηση πολης μετα Ε.Ο μεχρι 120 κοντερ και καπως γρηγορα σε καλο επαρχιακο δικτυο-καταναλωση 7,2 lt

2) Ενα ατομο με κινηση σε σχεδον αγνωστο επαρχιακο δικτυο.1η-2α-3η συνεχως σε στροφες,πολυ κουραση γιατι ο δρομος ηταν κακοσυντηρημενος & με κουρασα το αυτοκινητο απο τα πολλα πατα-φρεναρε,
μετα σε γνωστο δικτυο σπορ οδηγηση μεχρι τα κοκκινα,καταμεσημερο να καιει ο τοπος-καταναλωση 7,7 lt

3) Απογευματακι,κινηση σπορ σε καλο επαρχιακο δικτυο μεχρι τα κοκκινα & μετα Ε.Ο φορτωμενος με πολλα μπαγκαζια & μεχρι 125 κοντερ-καταναλωση 7,3 lt

Να θυμισω πως εχω φιλτρο-προγραμμα-ολοσωμη εξατμιση και ενα νουμερο επανω ζαντα και διασταση ελαστικου απο το εργοστασιο.

Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες  
Σελίδα 85 από 85  
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 83, 84, 85

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα