Αρχική σελίδα -> Τεχνικά θέματα - Απορίες -> Fuel Pressure Regulator Valve N276
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας 
Fuel Pressure Regulator Valve N276
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 12, 2013 6:52 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
PetrosVW

Καλησπέρα. Νέος στο φόρουμ. Έχω ένα πρόβλημα εδώ και βδομάδες και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας μπας και βρω καμιά άκρη.

Έβαλα πρόγραμμα σε golf 5 tsi 140ps(bmy) και είχα προβλήματα στις πιέσεις καυσίμου και αρκετά missfires. Όταν το βάλαμε στο διαγνωστικό έβγαλε 8851 (P2293) Fuel Pressure Regulator Valve N276 MECHANICAL MALFUNCTION. Άλλαξα όλα τα πιθανά, coils, πίσω αντλία βενζίνης και μπροστινή αντλία βενζίνης ως πιθανά προβλήματα και είχαμε πάλι τα ίδια. Επίσης μια εβδομάδα πρίν βάλω το πρόγραμμα είχα αλλάξει και φίλτρο βενζίνης. Όταν μετρήσαμε με ρολόι την πίεση καυσίμου από την πίσω αντλία, με 4η στις 4.000 στροφές η πίεση κατέβαινε στα 2bar και έκανε ενα στιγμιαίο κόψιμο και μετά αμέσως ανέβαινε στα κανονικά επίπεδα. Άλλαξα και το πίσω εγκεφαλάκι τις αντλίας μπας και είχε αυτό πρόβλημα αλλά είχαμε πάλι τα ίδια. Κατεβάσαμε την πίεση 1.25bar(από 1.5) και πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει;; Σε όλα τα προβλήματα που είδα στα φόρουμ είχαν λυθεί όλα τα προβλήματα με μείωση στην πίεση, αλλαγή φίλτρου βενζίνης, εμένα παραμένει το πρόβλημα. Έχω πραγματικά απογοητευτεί.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fuel Pressure Regulator Valve N276
Αρχική σελίδα -> Τεχνικά θέματα - Απορίες
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες  
Σελίδα 1 από 1  

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα