Αρχική σελίδα -> Δραστηριότητες - Εκδηλώσεις -> Μετρήσεις στην Θήβα Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 23, 24, 25  Επόμενο
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 6:49 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
Fast@Safe
Moderator

Τόπος: everywhere......

Εδώ έβαλα τα αποτελέσματα ......

Τα επεξεργάστηκα ανά Χρόνο , Ταχύτητα εξόδου, αφαίρεση 402-201 για να φανεί η δύναμη του αυτοκινήτου και 0-100 ...... καλύτερα να κατεβάσετε την φωτογραφία και να την επεξεργαστείτε στον υπολογιστή σας γιατί δεν ξέρω πόσο bandwidth μου δίνει ο provider SmileSmile

Καλή μελέτη....SmileSmile

GTC fun GTC fun GTC fun GTC fun GTC fun

Έχει επεξεργασθεί απο τον/την Fast@Safe στις Σαβ Δεκ 06, 2003 7:21 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 7:18 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
luke_execute

Τόπος: AΘΗΝΑ - Ν.ΠΕΝΤΕΛΗ

Πάντως την επόμενη φορά, στις μετρήσεις λέω να φέρουμε και σκούπες να σκουπίσουμε την εκκίνηση γιατί χάνουμε χρόνο εκεί αρκετό. Εμένα το αυτοκίνητο μου έδινε την εντύπωση ότι έχανε πολύ στην εκκίνηση σε σχέση με άλλες που έχω κάνει. Τέλος πάντων... Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 7:46 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
ckosm

Τόπος: Borlangen

[quote="Fast@Safe"]Εδώ έβαλα τα αποτελέσματα ......

Τα επεξεργάστηκα ανά Χρόνο , Ταχύτητα εξόδου, αφαίρεση 402-201 για να φανεί η δύναμη του αυτοκινήτου και 0-100 ...... καλύτερα να κατεβάσετε την φωτογραφία και να την επεξεργαστήτε στον υπολογιστή σας γιατί δεν ξέρω πόσο bandwidth μου δίνει ο provider SmileSmile

Γιώργο (Fast&Safe) σε ευχαριστούμε ... Very Happy

Να πώ και εγώ δυό λόγια γιά το σημερινό event. Oλα ξεκίνησαν με πολύ καλή διάθεση στα διόδια των Αφιδνών μετά το ραντεβού της 2ης ομάδας (OctaviaABT, ckosm, Larini, Alfa147, Sisifos, ... και Steve πίσω απ' τα κάγκελα με την on-off Octavia του... Cool GTC fun ). Στο δρόμο πρός διόδια Σχηματαρίου, ο γνωστός ανώριμος χεράς του Forum, Larini άρχισε να προκαλεί τους Octavi-ους (ckosm & OctaviaABT) Cool Rolling Eyes Exclamation προσπερνώντας τους με κάπου 220km/h σαν σφαίρα, ενώ αυτοί πήγαιναν "ειρηνικά" με 180km/h. E και καταλαβαίνετε τι ακολούθησε... Cool Rolling Eyes Exclamation Οι 2 ανώριμοι Octavi-οι άρχισαν να προσπερνούν ο ένας τον άλλον με 240+... Και το κακό δεν άργησε να γίνει μετά τα διόδια όπως σας ανέφερε ο Θανάσης ... Rolling Eyes Shocked Confused Exclamation Μην πτωείσαι Θανάση, όταν έρθει το δικαστήριο, οι γιατροί και οι δικηγόροι του forum Cool κάτι θα σκαρφιστούν και όλα θα έιναι ζάχαρη... Cool.

Τώρα φτάνοντας στο χώρο των μετρήσεων είδαμε και το άλλο ατυχές συμβάν με το αυτοκίνητο που έπαιρνε η οδική βοήθεια της ΕΛΠΑ. Aκολούθησαν και κάποιες ταχύρυθμες επι τόπου βελτιώσεις (σε μένα στη δεύτερη εισαγωγή αέρα) από την "κινητή μονάδα βελτιώσεων" του γνωστού και αγαπητού Alfista Larini. Σε ευχαριστώ Νίκο (και Χρόνια Πολλά γιά τη γιορτή σου, που ξέχασα να σου πώ ... Very Happy Wink Exclamation )... Exclamation
Ηδη η πρωϊνή ομάδα των "ανωρίμων" είχε σπάσει τα χρονόμετρα με τους τετρακίνητους να κατεβαίνουν κάτω από τα 15sec γιά πλάκα στο 0-400m. Eκπληκτικός ο Κώστας (Α418TQ) με 14.66 και αργότερα ο jleonvt4 με 14.8 sec... Shocked Exclamation GTC fun Eμείς οι δικίνητοι απλώς υποφερτοί στο 0-400m. Πολύ καλός ο Dts με εκπληκτική ταχύτητα εξόδου 159 km/h περίπου ( Shocked ), και έδειξε και στο 0-160 ότι το Leon 20VT του είναι απίστευτα γρήγορο (με Revo+άλλες προσεγμένες δικές του μοντίφες). Μπράβο Γιάννη (Dts) και εις ανώτερα ... Wink Exclamation Εγώ έκανα πολύ μέτριο χρόνο στο 0-400m (15.63 sec) μετά από "άγριο" πατινάρισμα του δίσκου μου σε προηγούμενη ατυχή εκκίνηση (παραλίγο να τριτώσει το κακό δηλαδή... Shocked Exclamation ), αλλά με ικανοποιητική ταχύτητα εξόδου: 156 Km/h... Wink Eνώ στο 0-160 μείωσα σημαντικά το χρόνο μου σε σχέση με τις προηγούμενες μετρησεις σε 16.72 sec... Wink Exclamation Kαι πάλι στο 0-160 o Dts έκανε σχεδόν άριστο χρόνο σε 16.38 sec... Shocked

O Θανάσης (OctaviaABT) μετά το ατυχές πρωϊνό συμβάν ήταν άκεφος και είχε-δεν είχε το νού του στις μετρήσεις. Δεν πειράζει όμως, κατ' ομολογία όλων και όπως το είδαμε στο δρόμο κατά τη διάρκεια των ανωριμοτήτων, το Octavia του φαίνεται πολύ δυνατό (και επιβεβαιώνει τα αποτελέσματα των δυναμομετρήσεων) και υπόσχεται πολλά στο μέλλον ... Very Happy Wink Exclamation Μην απογοητεύεσαι Θανάση, και όλα θα πάνε καλά ... Wink Very Happy

Αυτά και εύχομαι σε όλους εις ανώτερα, και την επόμενη φορά χωρίς ατυχή συμβάντα... Wink Exclamation Very Happy GTC fun GTC fun GTC fun

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά γιά το ωραίο πρωϊνό που περάσαμε (και να μήν είχαμε και αυτά τα συμβάντα θα ήταν τέλεια όλα... Confused Wink ) ... Exclamation Exclamation Exclamation

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 8:11 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
Passat1.8T
Moderator

Τόπος: Pista

Παίδες, χαίρομαι που περάσατε τόσο καλά Wink GTC fun
Λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων δεν μπορεσα να είμαι μαζί σας, αν και δεν σας κρύβω ότι σας σκεφτόμουν συχνά πυκνά. Μάλιστα ευτυχώς ο Κώστας είχε την υπομονή να με ενημερώνει τηλεφωνικά για τις εξελίξεις όποτε τον καλούσα Smile
Κρίμα για τα ατυχή συμβάντα... Confused με την τροχαία και το σπασμένο κιβώτιο.

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί "τσιμπήσατε" στον φίλο Larini. H Alfa του είναι πολύ underpowered συγκριτικά με τα δικά σας και σε αυτοκινητόδρομο δεν έχει καμία τύχη απέναντι σας. Θα καταλάβαινα την άμιλλα και το ενδιαφέρον του να βρεθείτε σε στροφιλίκια ή ανάβαση ή ακόμα καλύτερα σε πίστα δεδομένου ότι το alfa είναι σχεδόν υποδειγματικά στημένο. Αλλά στην Εθνική...
Βέβαια γούστα είναι αυτά και και περί ορέξεως Wink

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 8:11 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
opelcorsa-a

Τόπος: Αρτεμις

[quote="Fast@Safe"]Εδώ έβαλα τα αποτελέσματα ......

Τα επεξεργάστηκα ανά Χρόνο , Ταχύτητα εξόδου, αφαίρεση 402-201 για να φανεί η δύναμη του αυτοκινήτου και 0-100 ...... καλύτερα να κατεβάσετε την φωτογραφία και να την επεξεργαστείτε στον υπολογιστή σας γιατί δεν ξέρω πόσο bandwidth μου δίνει ο provider SmileSmile

Μπραβω Γιωργο τα χριαζωμαστε αυτα.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 8:14 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
opelcorsa-a

luke_execute έγραψε:
Α να συμπληρώσω: Χάρηκα για τη γνωριμία με τον JOHN20vt και τον Οpelcorsa-a.

Και εμεις χαρικαμε.Αλλα δυστιχως δεν προλαβαμε να τα πουμε.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 8:19 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
opelcorsa-a

Παντως εγω ειμαι ευχαριστημενως με τις επειδοσεις το αυτικινητου μου.
0-100χιλ 11,69
0-402μ 17,6 ταχ.εξοδου 128,2χιλ.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 8:42 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
ckosm

Τόπος: Borlangen

Passat1.8T έγραψε:
...
Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί "τσιμπήσατε" στον φίλο Larini. H Alfa του είναι πολύ underpowered συγκριτικά με τα δικά σας και σε αυτοκινητόδρομο δεν έχει καμία τύχη απέναντι σας.
...

Διάθεση γιά πλάκα και παιχνίδι είχαμε Χρήστο, και ο Νίκος (Larini) έτσι το ξεκίνησε και αυτός, δεν κάναμε κόντρες και ούτε ποτέ θα το σκεφτόμαστε στην Εθνική Οδό ... Sad Αλλοίμονο... Exclamation Exclamation Exclamation Ισως ο Νίκος να ήθελε να κάνει το "λαγό" γιά να ανοίξουμε εγώ με το Θανάση... Exclamation Exclamation Exclamation Αλλά μας βγήκε "ξυνό" δυστυχώς ... new_cry Confused Exclamation Την πλήρωσε τελικά ο Θανάσης πέφτοντας εξιλαστήριο θύμα των ραντάρ, και το μετανοίωσαμε όλοι ... new_cry Exclamation Τέρμα οι μ@λ@κίες και οι ανωριμότητες σε δημόσιους δρόμους ... Sad Exclamation

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 8:48 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
opelcorsa-a

Εγω παντως τους φωναζα στον ασηρματο 'ΚΟΦΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!' δεν με ακουσανε.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 9:28 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
nestoraero

Τόπος: Περιστερι/Αθηνα

Καλοπερασατε ε;;;;;
Τελικα το GTC,διαθετει εργαλεια με αρχ.....α,ετσι;;;Πολυ καλα τα νουμερα που βγαλατε,μπραβο!!!!
Θαναση,μεγαλη γκαντεμια ρε γαμωτο......υπομονη...
Κριμα επισης και το σπασμενο κιβωτιο,αλλα επεσε αγωνιζομενο ηρωικα...

Μηπως να πηγαιναμε και για ενα group buy για αντιρανταρ;;;;;;;

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 9:30 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
nestoraero

Τόπος: Περιστερι/Αθηνα

Προς αποφυγη παρεξηγησεων,την υπογραφη την εβαλα εχτες το βραδυ,πριν γινει οτι γινει.......γκαντεμης μηπως;;;;; Confused

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 10:10 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
TAZ

Τόπος: ΤΑΖΜΑΝΙΑ

...Και γω τελικά ..δεν τα κατάφερα... Sad

Ο μικρός "τεζα" ..η γυναίκα ακολουθούσε "τεζα" και αυτή (και είναι και στον 8ο μηνα)....ο πεθερός στο νοσοκομείο με εγχείρηση....η πεθερά και αυτή "ψιλοτέζα" έτρεχε......

ΗΜΟΥΝΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝΑ ΟΡΘΙΟΣ...οπότε.... Sad

Την αλλη φορά παιδιά.....

Κριμα για τους ατυχήσαντες...

Θα οργανωθούμε καλύτερα πιστεύω...

Ωραία τα νούμερα σας... (Κωστή μπραβο έπιασε το tweaking)...Dts ...(no comments...).

..Επόμενο Group-Buy μάλλον θέλουμε ηλ κουβέρτες για τα λάστιχα .. Very Happy Laughing

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 06, 2003 11:48 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
fantomas

Τόπος: Χολαργος

Οσοι πεσανε κατω απο 15 δευτερολεπτα ειναι παρα πολυ καλοι.
Μπραβο.
Ολοι τα πηγαν περιφημα, δεν περιμενα τετοιους χρονους.

Dts, καλη ταχυτητα εξοδου, προσθιοκινητος εισαι?
Ο κυριος A418TQ (ποιος ειναι ο κυριος, τον ξερουμε?) βλεπω εχει ωραια ταχυτητα εξοδου για 4κινητος. Πρεπει να ειναι δυνατο το αυτοκινητο.

Και εις ανωτερα σε ολους!!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 07, 2003 12:15 am Απάντηση με Συμπερίληψη
-=Yoda=-

Τόπος: Highway ;)

μπραβο στον σαντουιτσα-αλφιστα!! new_thumbsup
βλεποντας τους χρονους του πλεον,
αλλη φορα αμα μου ξαναπει να στηθουμε,
δεν θα το παρω για πλακα!!
χεχεχε

μπραβο και στον κωστα,
που τελικα απεδειξε οτι οποιος κανει πανω-κατω τη συγγρου 4:45π.μ.
δεν τα χει σωνει και καλα χαμενα Laughing Laughing Laughing
400 τα χει ο κωστης, και μαλιστα σε κατω απο 15!! Wink

ο dts, το σιγουρακι μου, επαιξε καλα απο οτι βλεπω και εγραψε πολυ καλους χρονους (ειχα ενα προαισθημα) new_thumbsup

ο στιβ, πρεπει να μηδενιστει διοτι καταγγελω πως:
οχι μονο εχει κανει στο αυτοκινητο του σταδιο 2 ελαφρωμα, πετωντας οξω καναπεδες και περιτα μηχανικα αντικειμενα,
αλλα εχει και ο ιδιος υποβληθει σε εξοντωτικη διαιτα προκειμενου να πετυχει αυτη την αναλογια κιλων/ιππων.. μαρτυρας μου και ο προεδρος,
που χτες βραδυ τον βλεπαμε αναυδοι να μην τρωει μπουκια στην αγαπημενη του πιτσαρια!! χεχεχεχε

λουκα, ευτυχως που δεν πηγες ουτε εσυ, παρηγοριεμαι τουλαχιστον οτι δεν ημουνα ο μονος που ελειπε απο το σκηνικο

λαρινι, χρονια πολλα νικολα, οτι επιθυμεις!!!!!!
220?? τελικα το γυαλισμα επιασε τοπο,ε? Laughing Laughing GTC fun

και εις κατωτερα σε ολους!! (για χρονους στα 400 μιλαω, ετσι? Wink )

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 07, 2003 12:34 am Απάντηση με Συμπερίληψη
frousos

Τόπος: Θεσσαλονίκη....και παντού!!

Πάλι έλειπα new_mad new_cry Γ@#*# την π@#*#* μου σε όλους σήμερα έτυχαν οι γκαντεμιες new_mad new_mad new_mad

Αρχική σελίδα -> Δραστηριότητες - Εκδηλώσεις
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες  
Σελίδα 15 από 25  
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 23, 24, 25  Επόμενο

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα