Αρχική σελίδα -> Γενικά θέματα -> ΚΟΣΤΟΣ SERVICE ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ PEUGEOT Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας 
ΚΟΣΤΟΣ SERVICE ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ PEUGEOT
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 21, 2005 8:07 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
Tolis106

Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΦΙΛΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΣΤΗΝ ΖΟΥΓΚΛΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΔΡΟΜΩΝ, ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟ ΜΟΥSERVICE ΣΤΗΝΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ PEUGEOT!!! new_cry
MOY EKANAN ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΙΜΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ SERVICE. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΑ 206 €
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΝ ΚΩΛΟ Question

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 21, 2005 8:18 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
crAss

Μια χαρά είσαι...εδώ χρεώνουν αν δεν κάνω λάθος τα 5 λίτρα shell helix ultra που παίρνει το 406 κάτι λιγότερο από 100 ευρώ. Είναι κλασσικό φαρμακείο η peugeot
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 21, 2005 9:14 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
Tolis106

Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

crAss έγραψε:
Μια χαρά είσαι...εδώ χρεώνουν αν δεν κάνω λάθος τα 5 λίτρα shell helix ultra που παίρνει το 406 κάτι λιγότερο από 100 ευρώ. Είναι κλασσικό φαρμακείο η peugeot

ΑΣΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΗΝ ΛΥΠΗΤΕΡΗ ΜΟΥ ΚΟΤΣΑΡΑΝΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΣΕ ΨΑΛΙΔΙΑ, ΦΡΕΝΑ, ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΙΑΥΤΑ, ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ ΤΑ 526 €. ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΝΑΙ Ή ΟΥ Question

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 21, 2005 10:28 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
damien

Τόπος: MILKY WAY

Tolis106 έγραψε:
ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΝΑΙ Ή ΟΥ Question

OYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ΣΤ !!!!!!! Twisted Evil

ΒΑΣΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ :
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΛΦΟΣ ΣΟΥ, ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ, Η ΓΙΟΣ ΣΟΥ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ,
ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΕΙΟΣ ΣΟΥ, ΜΠΑΤΖΑΝΑΚΗΣ ΣΟΥ, ΚΛΠ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

ΕΛΑ ΑΛΕΚΟ? ΠΟΤΕ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ?
ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ????????
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Δεν θα το ξεχασω το περσινο. Ψυγειο νερου 292 στην αντιπροσωπεια.
ΤΟ ΙΔΙΟ γνησιο ψυγειο στο ανταλακτικαδικο 82 και εκοψε και τα 2!!!!!

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ new_mad

Ρε αυτοι ειναι ικανοι να φτιαξουν ζαρια απ τα κοκκαλα της μανας τους!
Τι να λεμε τωρα. Τα 2-3 υποχρεωτικα service και οπου φυγει-φυγει!!!! Shocked

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 22, 2005 7:37 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
στροφοκυνηγός

Τί τις θέλετε τις αντιπροσωπείες, αφού σας πίνουν το αίμα με αμφίβολης ποιότητας εργασία?
Επιλέξτε το ιδιωτικό συνεργείο της αρεσκείας σας και τοποθετήστε έπειτα από αγορά στο ελεύθερο εμπόριο και σε καταστήματα με το σήμα της ΣΕΕΑΑ (Σύνδεσμος Εισαγωγέων Αντιπροσώπων Ανταλλακτικών αυτοκινήτων) τα γνήσια και πολύ φτηνότερα ανταλλακτικά σας, χωρίς να χάνετε την εργοστασιακή σας εγγύηση σύμφωνα με τον τελευταίο νόμο της block excemption!!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 23, 2005 10:01 am Απάντηση με Συμπερίληψη
crAss

Πες το στο Σαρακάκη αυτό μετά τα 3 πρώτα χρόνια ή στην TOYOTA ή στη FIAT κλπ που όλά έχουν επίσημη εργοστασιακή εγγύηση 2-3 χρόνια και τα υπολοιπα 3-4 χρόνια είναι από ιδιωτική ασφαλιστική στην Ελλάδα που σου λέει υποχρεωτικά στα τάδε συνεργεία για να ισχύει.
Εξάλλου αν δεν σου βγει κανένα προβληματικό κομμάτι κάνεις την καρδιά σου πέτρα και για 2-3 χρόνια (30-50.000) πας και στην ουσία αλλάζεις μόνο λάδια στην επίσημη αντιπροσωπία (που συνήθως σου επιτρέπει να φέρεις εσύ τα λάδια και να πληρώσεις μόνο τα εργατικά).
ΣΠάνια καινούργιο αυτοκίνητο ανεξαρτήτου μάρκας βγάζει προβλήματα πριν τα 50-60000 χλμ.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 23, 2005 10:08 am Απάντηση με Συμπερίληψη
στροφοκυνηγός

crASS έχεις απόλυτο άδικο, και αν ο Σαρακάκης σου διακόψει την εργοστασιακή εγγύηση επειδή εσύ με απόδειξη έκανες οποιοδήποτε σέρβις στα εργοστασιακά πλαίσια με γνήσια ανταλλακτικά σε κάποιον ιδιώτη...θα τον δείξει και ο Τριανταφυλλόπουλος! Μην βασίζεσαι στο ένστικτό σου!Αν τυχον γνωρίζεις κάποιον που έκανε κάτι παρόμοιο στο Χόντα του πχ και δεν του επισκεύασαν κάποια βλάβη μέσα στα εργοστασιακά πλαίσια εγγύησης, πές το μου με πμ και θα τον στείλουμε πολλά χρόνια φυλακή!!! Να είσαι σίγουρος! Τώρα αν φτάσουμε σε κάποιες μάρκες με...παραμύθια και κουραφέξαλα για τυχόν εφ'όρου ζωής σέρβις και άλλα τέτοια, εκεί δεν ξέρω, το συγκεκριμένο αποτελεί ιδιωτική συμφωνία πελάτη-εμπόρου και ουδεμία σχέση έχει με τις διατάξεις και τους κανονισμούς της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τουλάχιστον 2 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 23, 2005 10:12 am Απάντηση με Συμπερίληψη
VG

Τόπος: Γλυφάδα

Πραγματι τα χρόνια που δινει η αντιπροσωπεία πλέον της εργοστασιακής εγγύησης ειναι δικη της επιλογη με τι προϋποθέσεις θα τα δώσει.

Να θυμαστε μονο οτι αφορα αποκλειστικα βλαβες που μπορει να ακινητοποιήσουν το όχημα, δηλαδη χοντρές ζημιές.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 23, 2005 2:36 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
crAss

Στροφοκυνηγέ δεν μίλησα για την βασική, την εργοστασιακή εγγύηση. Πχ Honda, Mitsubish, Toyota έχουν 3 χρόνια από το εργοστάσιο. Σε αυτά τα χρόνια έχεις δίκαιο προφανώς δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Όμως ο Σαρακάκης διαφημίζει 7 χρόνια (δηλαδή 4 χρόνια επέκταση) και η TOYOTA 6 (3 χρόνια επέκταση).
Επειδή οι επεκτάσεις γίνονται σε συνεργασία με ελληνικές ασφαλιστικές εταιρίες, τους όρους τους φτιάχνει η ασφαλιστική, και έτσι μπορούν να έχουν στους όρους τους ότι ισχύουν πχ μόνο αν έχουν γίνει ΟΛΑ τα σέρβισ από την αρχή σε συγκεκριμένα συνεργεία. Εκεί κανένας δεν μπορεί να κάνει τίποτα...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 23, 2005 7:48 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
στροφοκυνηγός

Το θεωρώ εξαιρετικά επιπόλαιο (για να μην πώ ηλίθιο)να επισκέπτεται κάποιος την αντιπροσωπεία στα 100000 για...αλλαγή ελαστικών, μπουζί, λιπαντική και δεν ξέρω εγώ ποιά συντήρηση και μέχρι...να σου χαλάσει πχ η τρόμπα νερού -πχ σε Σιβίκ-(δηλ...στα 500000χλμ), εσύ να την έχεις χρυσοπληρώσει 100 φορές! Ξυπνάτε ρέεεεεεεεεεε!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 25, 2005 4:22 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
GEORGE_RALLYE

Τόπος: salonika

ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΠΙΣΘΕΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ
ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΤΕΡΟ ΠΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΦΕΝΟΤΑΝ.ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ PEUGEOT ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΦΤΑΙΓΕ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ Η ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ.1005 EURO (KAΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ??? )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 25, 2005 4:24 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
GEORGE_RALLYE

ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΤΕΡΟ ΠΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΦΕΝΟΤΑΝ.ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ PEUGEOT ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΦΤΑΙΓΕ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ Η ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ.1005 EURO(KAΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ??? )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 25, 2005 5:14 pm Απάντηση με Συμπερίληψη
VG

Τόπος: Γλυφάδα

GEORGE_RALLYE έγραψε:
ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΤΕΡΟ ΠΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΦΕΝΟΤΑΝ.ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ PEUGEOT ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΦΤΑΙΓΕ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ Η ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ.1005 EURO(KAΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ??? )

Εβαψαν ολο το φτερο προφανως,και εχεις μεταλλικο χρώμα.
Κανονικη ληστεία παντως,με 1000 βαφεις ενα ολοκληρο αυτοκινητο Confused
Ελπιζω να ειχες συννενοηθει γιατι η ασφαλιστικη του αλλου δεν θελει πολυ για να σου πει "εγω τοσα δινω".
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 26, 2005 9:38 am Απάντηση με Συμπερίληψη
GEORGE_RALLYE

ΝΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ
PEUGEOT.ΔΕΝ ΒΑΨΑΝΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΤΕΡΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ
ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙ.Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΑΣ ΜΟΝΟ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ Η ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΑΜΠΑ ΣΕΪΧΗ.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 26, 2005 10:46 am Απάντηση με Συμπερίληψη
Johnaras

Αν εχει 7χρονια εγγυηση ενα αυτοκινητο εγω που κανω περιπου 35 με 45000 με συμφερει....Το αουντι δεν θα το πηγαινα ποτε αντιπροσωπεια, γιατι πολυ απλα δεν τους εμπιστευομαι!!!!Ο πατερας το 607 το πηγαινει μονο σε αντιπροσωπεια και εχει μεταχειρηση και αυτοκινητο αντικαταστασης τον δινουν και σχετικα δεν εχει πληρωσει πολλα λεφτα (Για 225.000χλμ) και τον εχουν αλλαξει και αρκετα πραγματα εντος εγγυησης και οταν ειναι κατι απο το ανταλακτικο ελατωματικο το αλλαζουν και απο οτι τον κοβω μονιμα εκει θα το πηγαινει μεχρι να το πεταξει. Τζορτζ απορω που γινονται αυτα???Γιατι σε περιπτωση που χτυπησαν τον πατερα μου απο πισω τον αλλαξαν προφυλακτηρα (βασεις δεν θυμαμε) πισω καπο & βαμμενο εννοειτε γυρω στα 750ε (μεικτη ασφαλεια γιατι ο @#$@#$%@ που τον χτυπησε δεν αφησε στοιχεια και τιν εκανε......ΑΑΑΑΑ ρε ελλαδα!!!!)

Το αυτοκινητο ηταν με 3 χρονια εγγυηση ή 100.000χλμ και πραγματικα μεχρι τα 100.000χλμ δεν εδωσε τιποτα!!!!!!!Πηγαινε το αφηνε επαιρνε τις αντικαταστασης το εφτιαχναν το παιρνε και εφευγε, αυτο τιποτα αλλο

A6 POWER 1.8 TQ

http://www.obperformance.com/ coming soon .....
Keep distance .... XYZ stopers
ΚΟΣΤΟΣ SERVICE ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ PEUGEOT
Αρχική σελίδα -> Γενικά θέματα
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες  
Σελίδα 1 από 2  
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο